Zakład Kamieniarski Dariusz Wasicki

Historia Zakładu

    Zakład Kamieniarski "Wasicki" powstał w 1956 roku jako jeden z pierwszych na rynku kamieniarskim w Polsce. Firma nasza jest firmą pokoleniową. To już trzecie pokolenie jest do Państwa usług i służy pomocą oraz profesjonalnym doradztwem. Jesteśmy zrzeszeni w Cechu Rzemiosł Budowlanych we Wrocławiu.

    Od wielu lat współpracujemy ze stałymi partnerami, co daje gwarancję rzetelnego i terminowego wykonania zamówienia, którego termin nie przekracza miesiąca.

Zajmujemy się obróbką kamienia naturalnego.

   Obecnie dysponujemy kilkunastoma rodzajami granitu pochodzącego z różnych części Polski i świata. Stale rozwijamy i poszerzamy swój asortyment dzięki nowym inwestycją.  Przez te lata ciągle doskonalimy nasze umiejętności oraz wdrażaliśmy nowe technologiczne rozwiązania zmieniające wygląd i trwałość nagrobków. Obecnie zdobyte doświadczenie pozwala nam na wykonanie  nawet najbardziej nowatorskich projektów nagrobków i elementów budowlanych. W naszej firmie kontynujemy zacierającą się rzemieślniczą tradycje.

Ręczną obróbkę kamienia

taką jak:

  • szpicowanie,
  • odkuwanie,
  • odbijanie,
  • groszkowanie
  • płomieniowanie elementów kamiennych.

Nie zapominamy jednak o współczesnych metodach szlifowania kamienia tj.:

  • polerowanie, 
  • frezowanie,
  • profilowanie,
  • toczenie.

  Od wielu lat wykonujemy bardzo wiele nietypowych nagrobków na specjalne zamówienia klientów.

Dla klientów poszukujących inspiracji i pragnących zweryfikować nasze realizacje oferujemy możliwość spotkania „mistrzem” kamieniarstwa i obejrzenia najciekawszych wykonanych przez nas  nagrobków na wielu cmentarzach wrocławskich i nie tylko wrocławskich. Metoda taka  najczęściej okazuje się najszybszą w przypadku nietypowych realizacji. Łączenie różnych elementów nagrobków w nową jedną całość daje możliwość wspólnego zaprojektowania pięknego i oryginalnego nagrobka dla bliskich – nowoczesne nagrobki.
Nasza działalność nie opiera się tylko na wykonywaniu nagrobków.

Realizujemy również wszelkie prace związane z obróbką elementów budowlanych w granicie.

  Posiadamy specjalistyczne maszyny oraz wykwalifikowanych pracowników, co pozwala nam na uzyskanie najwyższej jakości naszych wyrobów. Wykonujemy nagrobki w różnych wzorach i kolorach.

Naszym Klientom zapewniamy dokładny i solidny montaż. Przyjmujemy i realizujemy zamówienia nie tylko z Wrocławia, jak również na terenie całego kraju. Realizujemy również zamówienia zagranicę, głównie do Niemiec. Każdy wykonany przez nas nagrobek objęty jest pełną 2-u letnią gwarancją. Dysponujemy własnym transportem. Wystawiamy faktury VAT.
Jeżeli szukasz najwyższej jakości serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.
Nasz atut  to CENA = JAKOŚĆ

Galeria foto nasz projektów

Kontakt mapa dojazdu

Dane kontaktowe:

51-110 Wrocław  

ul.Osobowicka 41a

tel.kom: 601-87-71-79      tel.71/325-32- 50
Dojazd: autobus:142,129- przystanek na żądanie i tramwajem 14, 24