Aktualności
Kolejna edycja rywalizacji rowerowej

Kolejna edycja rywalizacji rowerowej

„W kółko kręcę” i rowery miejskie – wracają od 1 marca!

Przed nami trzecia edycja rywalizacji rowerowej „W kółko kręcę”! Tym razem w odsłonie przedwiosennej. Przez miesiąc od 1 do 31 marca wrocławianie, wybierając rower jako swój główny środek transportu, będą rywalizować o cenne nagrody – sakwy rowerowe, lampki, koszulki, karty podarunkowe oraz vouchery na wypożyczenie Wrocławskiego Roweru Miejskiego, który również 1 marca rozpoczyna nowy sezon!
Wystarczy założyć konto w aplikacji i od 1 do 31 marca regularnie podróżować rowerem. Szczególnie punktowane będzie pokonywanie trasy między domem, a codziennym miejscem dojazdu.

Nie musisz mieć własnego roweru

1 marca rozpoczyna się sezon odświeżonego po przerwie Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Podpisana w ubiegłym roku nowa umowa z operatorem systemu zakłada więcej rowerów i nowe stacje. Od tego roku w sezonie od marca do końca listopada wrocławianie będą mogli korzystać z 2300 jednośladów (do tej pory 2200) oraz 230 stacji (do tej pory 220), które znajdą się już na każdym wrocławskim osiedlu.
Od 1 marca zwiększą się ceny za wypożyczenie rowerów miejskich, ale pierwsze 20 minut jazdy pozostaje darmowe. Kolejne 40 minut będzie kosztowało 3 zł (do tej pory 2 zł). Każda następna rozpoczęta godzina to 6 zł (wcześniej 4 zł).

Regularność kluczem do zwycięstwa

Oprócz przejechanego dystansu nagradzana będzie przede wszystkim regularność. Dodatkowe punkty będzie można zdobyć za regularną jazdę 5 dni z rzędu (w przypadku przejazdów o minimalnej długości 1,5 km).
Celem akcji jest promocja roweru jako szybkiego, zdrowego, taniego i niezależnego środka transportu w przestrzeni miejskiej, a także przedłużenie sezonu rowerowego.


Jest o co walczyć!
Wspólnie ze sponsorami i partnerami rywalizacji przygotowano wiele atrakcyjnych nagród:
– Co ważne, nagrody główne, czyli sakwy rowerowe (Ortlieb Back-Roller Classic 2×20 l, Ortlieb Office Bag 21 l, Crosso Click System 2×30 l), zdobędą osoby, które zajmą w rankingu 3., 13. i 33. miejsce. Dzięki temu każdy z nas ma szansę na wygraną .Zdobywając punkty, otrzymujemy odpowiadające ich liczbie „monety”, za które możemy dokonać zakupu w kiosku znajdującym się w aplikacji mobilnej. Nagrody od fundatorów nagród będą pojawiały się w „kiosku” w aplikacji od 15 marca 2023 r.
W dniach 30-31 marca oraz 1-3 kwietnia 2023 r. rankingi zostaną ukryte dla uczestników. Ranking wraz z ostatecznymi wynikami zostanie ponownie opublikowany 4 kwietnia 2023 r.

Jak wziąć udział w rywalizacji? Rejestracja w 3 krokach:

  1. Rywalizacja odbywa się w bezpłatnej aplikacji mobilnej „W kółko kręcę”, dostępnej zarówno na telefonach z systemem Android, jak i IOS. Pobierz aplikację i zarejestruj się do gry.
  2. Oznacz w aplikacji miejsce startu (miejsce zamieszkania) i cel codziennych dojazdów (np. lokalizację pracy, szkoły, uczelni).
  3. Wsiądź na rower i rejestruj przejazdy!

Podstawowe zasady punktacji:
• 50 punktów za każdy przejazd o długości minimum 1,5 km na trasie miejsce zamieszkania – praca/szkoła/uczelnia/senior lub praca/szkoła/uczelnia/senior – miejsce zamieszkania, wskazanych przez uczestnika przy rejestracji do rywalizacji, z ograniczeniem do punktowania dwa razy dziennie w pięciu dowolnych dniach w tygodniu, z blokadą czasową między kolejnymi przejazdami wynoszącą 30 minut.
• 1 pkt – 1 kilometr. Za każdy przejechany rowerem kilometr – 1 punkt – z limitem maksymalnie 30 punktów dziennie.
• 5 pkt za każdy przejazd o długości minimum 1,5 km, z blokadą czasową między kolejnymi przejazdami wynoszącą 15 minut, z limitem maksymalnie 2 przejazdów dziennie.
• 50 pkt za każde 5 dni z rzędu regularnej jazdy – punkty będą przyznawane po każdych 5 dniach, w którym uczestnik zarejestruje przejazdy o minimalnej długości 1,5 km.
• 10 pkt za skuteczne zaproszenie osoby do rywalizacji (maksymalnie 10 osób) oraz 2% punktów zaproszonego każdego dnia dla zapraszającego z limitem maksymalnie 10 zaproszonych.
• Punkty przyznawane będą za przejazdy rozpoczynające się i/lub kończące się w obszarze administracyjnym miasta Wrocław.
• Ww. punkty są przyznawane za jazdę na rowerze. Podróże na rowerze muszą zaczynać się i/lub kończyć w granicach administracyjnych miasta Wrocławia. Punkty będą przyznawane za całą trasę przejazdu uczestnika z ww. limitem, 30 punktów dziennie.